AktualityCHŘIPKA

Očkujeme proti chřipce!
Pokud máte zájem naočkovat Vaše dítě
nahlaste se u sestry Laštovkové na telefonu 720 342 842.

Aktuální informace koronavirus COVID-19

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zářízené (školy) vydává rodiči (zakonnému zástupci) ve 2 vyhotoveních výchovné zařízení (škola), které dítě navštěvuje.


Prosíme pacienty, kteří pobývali v posledních 14 dnech v Itálii, aby v případě příznáků virové infekce - kašel, rýma, teplota, dechové obtíže zavolali na recepci ,kde jim bude podána informace ohledně dalšího postupu.
Týká se i pacientů, kteří se v posledních 14 dnech setkali s někým,
kdo pobýval v oblasti zvýšeného výskytu coronaviru.
Pokud pobývala celá rodina v Itálii - rodičům vystaví neschopenku registrující praktický lékař pro dospělé.
Pokud pobývalo v zahraničí pouze dítě a po návratu o něj v období karantény budepečovat jeden z rodičů vystavíme Vám OČR / ošetření člena rodiny/. Pozor nelze elektronicky.

Sledujte naše web.stránky: www.opatovskapediatrie.cz

Omezte prosím návštěvy u lékaře pokud to je možné.
Dle dalšího vývoje situace budeme upřesňovat i termíny preventivních prohlídek - zatím beze změn.
Prosíme o trpělivost při telefonických konsultacích- telefonů máme opravdu mnoho, snážíme se o co nejrychlejší vyřízení Vašich požadavků.
Recepce 720 342 842 - pro obě ordinace / jak Opatov tak Háje/
po - čt 8,00-18,00 pá 8,00-12,00
mimo ordinační hodiny 725 075 996 lékař na telefonu - pro starší 12 měsíců hrazená služba - pouze pro rodiče pacientů registrovaných v naší ordinaci.
Pokud nás nezbytě potřebujete navšívit, doporučujeme předem vždy zavolat a objednat se nahodinu a den. Vyhnete se tím čekání v zaplněné čekárně. Je možné nechat si zaslat léky e-receptem.
Sledujte informační stránky - Ministerstva zdravotnictví ČR a Hygienické stanice hl. města Praha.Doporučujeme rodinám našich dětských pacientů, aby se chovali tak, aby pokud možno omezili pobyt v místech zvýšeného počtu lidí - nákupní centra /dětské herny/, kina , divadla etc. Nevycestovávali do zahraničí. Je pravda ,že průběh coronavirové infekce u dětí / zdravých /jeco víme doposud s mírným průběhem . Vaše děti mohou infekci přenášet na starší dospělé /prarodiče / a též na své kamarády např. se sníženou imunitou , chronickými onemocněními apod., pro takové jedince může být setkání s tímto virem fatální. Dodržujte základní hygienické návyky- mytí rukou , smrkání do kapesníku, kašlání se zakrytými ústy etc.Dbejte na pestrost stravy -ovoce , zelenina, lze dodat vit C v kapkách , šumivých tabletách ,multivit. přípravky, pobyt apohyb na čerstvém vzduchu posiluje imunitu .


Vzhledem k velkému zájmu o registraci novorozenců v naší ordinaci doporučujeme zarezervovat si místo (registraci) pokud možno nejpozději 3 měsíce před termínem porodu. Využijte možnost předporodního setkáním v ordinaci . Objednejte se na recepci ordinace na telefonu 720 342 842 / Po - Čt  8:00 - 18:00, Pá 8:00 - 12:00 platí pro obě naše pracoviště tj. Opatov i Háje.

Upozornění
Poslední hodina ordinace pro nemocné je určena pouze pro kontroly po nemoci tj. ordinace
Opatov Po 11:00 - 12:00, Út 15:00 - 16:00, St 11:00 - 12:00, Čt 15:00 - 16:00, Pá 11:00 -12:00
Drábíkové -Háje   Po 17:00 - 18:00, Út 11:00 - 12:00, St 15:00 - 16:00, Čt 11:00 - 12:00
Čekárna se bude uzavírat a vpuštěni budou pouze kontroly, poslední ko bude vpuštěna 30 minut před koncem ordinační doby.

Konzultace po telefonu mimo ordinační hodiny je určena pouze pro pacienty registrované v naší ordinaci. Do 12 měsíců věku dítěte je poskytována zdarma ,u starších dětí je zpoplatněna 100 Kč poplatkem, k zaplacení při příští návštěvě. V případě dovolené lékařky služba není poskytována.   
                     
V období zvýšeného výskytu virových onemocnění horních cest dýchacích a počínající chřipkové epidemie doporučejeme objednat se na vyšetření předem na recepci tel.720 342 842. U akutních onemocnění nejlépe den předem, na tentýž den volat do 9:00 hod.

Od 1.3.2019 rozšiřujeme možnosti rychlé diagnostiky v naší ordinaci:
COLIBRI ® nový profesionální testovací systém. Během 10 minut otestujeme naše pacienty na

ROTAVIRY
ADENOVIRY
RSViry
HELICOBACTER PYLORI
StreptokokyA

Vyšetření Vašeho miminka bez stresu/ tj bez nutnosti odběru krve /od 1.9. nově v ordinaci přístroj na měření bilirubinu.  
Bilirubin metr MBJ20
určený pro novorozence s diagnosou novorozenecké žloutenky vyšetření je hrazeno z Vašeho zdravotního pojištění

Doporučení:
Vzhledem k epidemiologické situaci - zvýšený výskyt  onemocnění spalničkami  v regionu hlavního města Prahy doporučujeme omezit pobyt v místech větší koncentrace lidí/zejména dětí/nákupní centra, dětské herny, čekárny lékařů  etc.
Při podezření na onemocnění spalničkami  nás prosím kontaktujte nejdříve po telefonu - recepce 720342842 !
Očkovací látky máme dostatek , lze se objednat .

Očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím

Vzhledem k epidemiologické situaci na území hlavního města Prahy a v  Sředočeském kraji upozorňujeme rodiče na vhodnost očkování  dětí !!! 
Děti se očkují od 15 měsíců věku  jednou dávkou a přeočkování je v 5 letech dítěte. Očkovací látka je pro Vás k dispozici v ordinaci .Předem se objednejte na telefonním čísle 720 342 842. Děti, které jsou doposud neočkovány a dosáhli věku 15 měsíců objednáváme prioritně tj bez čekací doby.

NOVĚ RECEPCE na pracovišti OPATOVSKÁ

Pro usnadnění komunikace s rodiči našich pacientů jsme otevřeli nově recepci. Prosím využívejte k objednání, informacím, administrativě/potvrzení, recepty. Od 1.10 bude otevřena mezi 8,00-18.00 pondělí až čtvrtek, v pátek od 8.00-12.00.

UPOZORNĚNÍ

V době, kdy lékařky ordinují - vyšetřují pacienty - nemohou přijímat hovory. Telefony vyřizuje recepce, informace pokud je to možné podává sestra, která provádí triage požadavků a stanoví priority konzultací, pokud je třeba hovor s lékařem vezme si na Vás kontakt a lékařky Vám zavolají.

 

Nadstandartní očkovací látka PEDIACEL - dorazila od distributora, k doptání u sestřiček !

Očkovací látky BOOSTRIX - POLIO , ENGERIC , TWINRIX a IMOVAX momentálně nedostupné

 

Čekárny se uzamykají 30 minut před skončením ordinační doby.Omlouváme se, ale pokud přijdete později nebudete vpuštěni dovnitř. Musíme respektovat pracovní dobu našich zaměstnanců.